rpm 4.0 - en to sl translation catalogue (639 entries)

en:                            package1 ... packageN
sl:                            paket1 ... paket2

en:                         [--badreloc] [--excludepath <path>] [--ignoresize]
sl:                         [--badreloc] [--excludepath <pot>] [--ignoresize]

en:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <path>]
sl:                         [--badreloc] [--notriggers] [--excludepath <pot>]

en:                         [--changelog] [--dbpath <dir>] [targets]
sl:                         [--changelog] [--dbpath <imenik>] [targets]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--allmatches]
sl:                         [--dbpath <imenik>] [--nodeps] [--allmatches]

en:                         [--dbpath <dir>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]
sl:                         [--dbpath <imenik>] [--nodeps] [--nofiles] [--noscripts]

en:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <file>]
sl:                         [--excludedocs] [--includedocs] [--rcfile <datoteka>]

en:                         [--ftpproxy <host>] [--ftpport <port>]
sl:                         [--ftpproxy <rač.>] [--ftpport <vrata>]

en:                         [--httpproxy <host>] [--httpport <port>]
sl:                         [--httpproxy <rač.>] [--httpport <vrata>]

en:                         [--ignorearch]  [--dbpath <dir>] [--prefix <dir>]
sl:                         [--ignorearch]  [--dbpath <imenik>] [--prefix <imenik>]

en:                         [--ignoresize] file1.rpm ... fileN.rpm
sl:                         [--ignoresize] datoteka1.rpm ... datotekaN.rpm

en:                         [--noorder] [--relocate oldpath=newpath]
sl:                         [--noorder] [--relocate stara_pot=nova_pot]

en:                         [--oldpackage] [--root <dir>] [--noscripts]
sl:                         [--oldpackage] [--root <imenik>] [--noscripts]

en:                         [--prefix <dir>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]
sl:                         [--prefix <imenik>] [--ignoreos] [--nodeps] [--allfiles]

en:                         [--rcfile <file>] [--ignorearch] [--dbpath <dir>]
sl:                         [--rcfile <datoteka>] [--ignorearch] [--dbpath <imenik>]

en:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <dir>]
sl:                         [--replacepkgs] [--replacefiles] [--root <imenik>]

en:                         [--rmsource] [--rmspec] specfile
sl:                         [--rmsource] [--rmspec] datoteka_spec

en:                         [--scripts] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
sl:                         [--scripts] [--root <imenik>] [--rcfile <datoteka>]

en:                         [--target=platform1[,platform2...]]
sl:                         [--target=okolje1[,okolje2...]]

en:                         file1.rpm ... fileN.rpm
sl:                         datoteka1.rpm ... datotekaN.rpm

en:         --whatprovides <cap>
sl:         --whatprovides <mož>

en:         --whatrequires <cap>
sl:         --whatrequires <mož>

en:         -f <file>+
sl:         -f <datoteka>+

en:         -p <packagefile>+
sl:         -p <paket>+

en:        rpm {--addsign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
sl:        rpm {--addsign} [--rcfile <datoteka>] paket1 paket2 ... paketN

en:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <file>]
sl:        rpm {--checksig -K} [--nopgp] [--nogpg] [--nomd5] [--rcfile <datoteka>]

en:        rpm {--erase -e} [--root <dir>] [--noscripts] [--rcfile <file>]
sl:        rpm {--erase -e} [--root <imenik>] [--noscripts] [--rcfile <datoteka>]

en:        rpm {--freshen -F} file1.rpm ... fileN.rpm
sl:        rpm {--freshen -F} datoteka1.rpm ... datotekaN.rpm

en:        rpm {--initdb}   [--dbpath <dir>]
sl:        rpm {--initdb}   [--dbpath <imenik>]

en:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <file>] [--dbpath <dir>]
sl:        rpm {--rebuilddb} [--rcfile <datoteka>] [--dbpath <imenik>]

en:        rpm {--resign} [--rcfile <file>] package1 package2 ... packageN
sl:        rpm {--resign} [--rcfile <datoteka>] paket1 paket2 ... paketN

en:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <dir>] [--rcfile <file>]
sl:        rpm {--verify -V -y} [-afpg] [--root <imenik>] [--rcfile <datoteka>]

en:       --buildroot <dir>
sl:       --buildroot <imenik>

en:       --dbpath <dir>
sl:       --dbpath <imenik>

en:       --excludepath <path>
sl:       --excludepath <pot>

en:       --ftpport <port>
sl:       --ftpport <vrata>

en:       --ftpproxy <host>
sl:       --ftpproxy <rač.>

en:       --prefix <dir>
sl:       --prefix <imenik>

en:       --relocate <oldpath>=<newpath>
sl:       --relocate <starapot>=<novapot>

en:       --root <dir>
sl:       --root <imenik>

en:       --target=<platform>+
sl:       --target=<s.okolje>+

en:       --timecheck <secs>
sl:       --timecheck <sek>

en:       Information selection options:
sl:       Izbire izbora informacij:

en:       Package specification options:
sl:       Možnosti za določitev paketov:

en:     --addsign <pkg>+
sl:     --addsign <paket>+

en:     --erase <package>
sl:     --erase <paket>

en:     --install <packagefile>
sl:     --install <paket>

en:     --pipe <cmd>
sl:     --pipe <ukaz>

en:     --rebuild <src_pkg>
sl:     --rebuild <izv.paket>

en:     --recompile <src_pkg>
sl:     --recompile <izv.pak.>

en:     --resign <pkg>+
sl:     --resign <paket>+

en:     --upgrade <packagefile>
sl:     --upgrade <paket>

en:     -U <packagefile>
sl:     -U <paket>

en:     -b<stage> <spec>
sl:     -b<stopnja> <spec>

en:     -i <packagefile>
sl:     -i <paket>

en:     -t<stage> <tarball>
sl:     -t<stopnja> <arhiv tar>

en:    file: %s action: %s
sl:  datoteka: %s akcija: %s

en:    of file names as well as the following options:
sl:    navedemo URL za FTP; poleg tega pa še naslednje možnosti:

en:  (MISSING KEYS:
sl:  (MANJKAJOČI KLJUČI:

en:  (UNTRUSTED KEYS:
sl:  (NEPREVERJENI KLJUČI:

en:  ... as %s
sl:  ... kot %s

en:  conflicts with %s-%s-%s
sl:  v sporu z %s-%s-%s

en:  failed -
sl:  neuspešno -

en:  is needed by %s-%s-%s
sl:  potrebuje %s-%s-%s

en:  on file
sl:  pri datoteki

en: ! only on numbers
sl: ! samo na številih

en: "%s" specifies multiple packages
sl: "%s" določa večterne pakete

en: %%changelog entries must start with *
sl: vnosi %%changelog se morajo začeti z *

en: %%changelog not in decending chronological order
sl: %%changelog ni urejen v padajočem časovnem zaporedju

en: %%instchangelog value in macro file should be a number, but isn't
sl: vrednost %%instchangelog v makrodatoteki bi morala biti število, pa ni

en: %3d<%*s(empty)
sl: %3d<%*s(prazni)

en: %3d>%*s(empty)
sl: %3d>%*s(prazni)

en: %s cannot be installed
sl: %s ni možno namestiti

en: %s does not appear to be a RPM package
sl: %s najverjetneje ni paket RPM

en: %s expansion failed at %s:%d "%s"
sl: izraz %s neuspešen v %s:%d "%s"

en: %s failed
sl: %s neuspešen

en: %s field must be present in package: %s
sl: polje %s mora obstojati v paketu: %s

en: %s skipped due to missingok flag
sl: %s preskočen zaradi manjkajoče zastavice OK

en: %s: Can't re-sign v2.0 RPM
sl: %s: Sprememba podpisa RPM v2.0 ni možna

en: %s: Can't sign v1.0 RPM
sl: %s: Podpis RPM v1.0 ni možen

en: %s: Fread failed: %s
sl: %s: branje Fread neuspešno: %s

en: %s: Fwrite failed: %s
sl: %s: pisanje Fwrite neuspešno: %s

en: %s: No signature available
sl: %s: Podpis ni na voljo

en: %s: No signature available (v1.0 RPM)
sl: %s: Podpis ni na voljo (RPM v1.0)

en: %s: open failed: %s
sl: %s: odpiranje neuspešno: %s

en: %s: readLead failed
sl: %s: readLead neuspešen

en: %s: rpmReadSignature failed
sl: %s: rpmReadSignature neuspešen

en: %s: rpmWriteSignature failed: %s
sl: %s: rpmWriteSignature neuspešno: %s

en: %s: writeLead failed: %s
sl: %s: writeLead neuspešen: %s

en: %s:%d: Got a %%else with no if
sl: %s:%d: Najden %%else brez pripadajočega if

en: %s:%d: Got a %%endif with no if
sl: %s:%d: Najden %%endif brez pripadajočega if

en: %s:%d: parseExpressionBoolean returns %d
sl: %s:%d: parseExpressionBoolean vrne %d

en: && and || not suported for strings
sl: && in || nista podprta na nizih

en: (contains no files)
sl: (ne vsebuje datotek)

en: (error 0x%x)
sl: (napaka 0x%x)

en: (no state)
sl: (brez stanja)

en: (not a number)
sl: (ni število)

en: (unknown %3d)
sl: (neznano %3d)

en: (unknown type)
sl: (neznan tip)

en: * / not suported for strings
sl: * in / nista podprta na nizih

en: - not suported for strings
sl: - ni podprt na nizih

en: - only on numbers
sl: - samo na številih

en: --allfiles may only be specified during package installation
sl: --allfiles smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --allmatches may only be specified during package erasure
sl: --allmatches smemo podati samo ob odstranitvi paketa

en: --dbpath given for operation that does not use a database
sl: podani --dbpath ne uporablja podatkovne zbirke

en: --excludedocs may only be specified during package installation
sl: --excludedocs smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --hash (-h) may only be specified during package installation
sl: --hash (-h) smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --ignorearch may only be specified during package installation
sl: --ignorearch smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --ignoreos may only be specified during package installation
sl: --ignoreos smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --ignoresize may only be specified during package installation
sl: --ignoresize smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --includedocs may only be specified during package installation
sl: --includedocs smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --justdb may only be specified during package installation and erasure
sl: --justdb smemo podati samo ob namestitvi ali odstranitvi paketa

en: --nodeps may only be specified during package building, rebuilding, recompilation, installation,erasure, and verification
sl: --nodeps smemo podati samo ob izgradnji, vnovični izgradnji, prevajanju, namestitvi, odstranitvi ali preverjanju paketa

en: --nogpg may only be used during signature checking
sl: --nogpg smemo podati samo ob preverjanju podpisa

en: --nomd5 may only be used during signature checking and package verification
sl: --nomd5 smemo podati samo ob preverjanju podpisa ali paketa

en: --nopgp may only be used during signature checking
sl: --nopgp smemo podati samo ob preverjanju podpisa

en: --noscripts may only be specified during package installation, erasure, and verification
sl: --noscripts smemo podati samo ob namestitvi, odstranitvi ali preverjanju paketa

en: --notriggers may only be specified during package installation, erasure, and verification
sl: --notriggers smemo podati samo ob namestitvi, odstranitvi ali preverjanju paketa

en: --oldpackage may only be used during upgrades
sl: --oldpackage smemo podati samo ob nadgradnji

en: --percent may only be specified during package installation
sl: --percent smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --prefix may only be used when installing new packages
sl: --prefix smemo uporabiti samo pri namestitvi

en: --relocate and --excludepath may only be used when installing new packages
sl: izbiri --relocate in --excludepath lahko uporabimo samo pri namestitvi

en: --replacefiles may only be specified during package installation
sl: --replacefiles smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --replacepkgs may only be specified during package installation
sl: --replacepkgs smemo podati samo ob namestitvi paketa

en: --root (-r) may only be specified during installation, erasure, querying, and database rebuilds
sl: --root (-r) smemo podati samo ob namestitvi, odstranitvi poizvedbi ali vnovični izgradnji paketa

en: --sign may only be used during package building
sl: --sign smemo podati samo ob izgradnji paketa

en: --test may only be specified during package installation, erasure, and building
sl: --test smemo podati samo ob namestitvi, odstranitvi ali izgradnji paketa

en: -u and --uninstall are deprecated and no longer work.
sl: -u in --uninstall nista več podprti izbiri in ne delujeta več.

en: : expected following ? subexpression
sl: : pričakovan za podizrazom ?

en: ======================== active %d empty %d
sl: ======================== aktivni %d prazni %d

en: ? expected in expression
sl: ? pričakovan v izrazu

en: A %% is followed by an unparseable macro
sl: Oznaki %% sledi nerazčlenljiv makro

en: Abort in progress
sl: Prekinitev v teku

en: Architecture is excluded: %s
sl: Arhitektura je izključena: %s

en: Architecture is not included: %s
sl: Arhitektura ni vključena: %s

en: Bad CSA data
sl: Okvarjeni podatki CSA

en: Bad arch/os number: %s (%s:%d)
sl: Okvarjena številka arh./op.sist.: %s (%s:%d)

en: Bad count for headerAddEntry(): %d
sl: Okvarjen števec za headerAddEntry(): %d

en: Bad dirmode spec: %s(%s)
sl: Okvarjeno določilo načina imenika: %s(%s)

en: Bad exit status from %s (%s)
sl: %s javi neuspešno izhodno kodo (%s)

en: Bad file: %s: %s
sl: Okvarjena datoteka: %s: %s

en: Bad magic
sl: Okvarjeno magično število

en: Bad mode spec: %s(%s)
sl: Okvarjeno določilo načina: %s(%s)

en: Bad owner/group: %s
sl: Okvarjen lastnik/skupina: %s

en: Bad owner/group: %s
sl: Okvarjen lastnik/skupina: %s

en: Bad package specification: %s
sl: Okvarjeno določilo paketa: %s

en: Bad server response
sl: Okvarjen odziv strežnika

en: Bad source: %s: %s
sl: Okvarjen izvor: %s: %s

en: Bad syntax: %s(%s)
sl: Okvarjena skladnja: %s(%s)

en: Bad/unreadable  header
sl: Okvarjena/neberljiva glava

en: BuildRoot can not be "/": %s
sl: BuildRoot ne more biti "/": %s

en: Building for target %s
sl: Izgradnja za ciljni sistem %s

en: Building target platforms: %s
sl: Izgradnja za ciljna strojna okolja: %s

en: Can't mix special %%doc with other forms: %s
sl: Posebnih %%doc ni možno mešati z ostalimi oblikami: %s

en: Cannot expand %s
sl: Ni možno razširiti %s

en: Could not canonicalize hostname: %s
sl: Iskanje kanoničnega imena gostitelja neuspešno: %s

en: Could not generate output filename for package %s: %s
sl: Neuspešno ustvarjanje izhodne datoteke za paket %s: %s

en: Could not open %%files file %s: %s
sl: Datoteke %s iz %%files ni možno odpreti: %s

en: Could not open %s: %s
sl: Ni možno odpreti %s: %s

en: Could not open PostIn file: %s
sl: Datoteke PostIn ni možno odpreti: %s

en: Could not open PostUn file: %s
sl: Datoteke PostUn ni možno odpreti: %s

en: Could not open PreIn file: %s
sl: Datoteke PreIn ni možno odpreti: %s

en: Could not open PreUn file: %s
sl: Datoteke PreUn ni možno odpreti: %s

en: Could not open Trigger script file: %s
sl: Skriptne datoteke Trigger ni možno odpreti: %s

en: Could not open VerifyScript file: %s
sl: Datoteke VerifyScript ni možno odpreti: %s

en: Could not run gpg.  Use --nogpg to skip GPG checks.
sl: Ni možno pognati gpg. Preverjanja GnuPG lahko preskočite z --nogpg

en: Could not run pgp.  Use --nopgp to skip PGP checks.
sl: Ni možno pognati pgp. Preverjanja PGP lahko preskočite z --nopgp

en: Couldn't download nosource %s: %s
sl: Ni možno naložiti nosource %s: %s

en: Couldn't exec %s: %s
sl: Ni možno izvesti %s: %s

en: Couldn't exec gpg
sl: Ni možno pognati gpg

en: Couldn't exec pgp
sl: Ni možno pognati pgp

en: Couldn't exec pgp (%s)
sl: Ni možno pognati pgp (%s)

en: Couldn't fork %s: %s
sl: Vejitev %s ni možna: %s

en: Data type %d not supported
sl: Tip podatkov %d ni podprt

en: Duplicate %s entries in package: %s
sl: Podvojeni vnosi %s v paketu: %s

en: Duplicate locale %.*s in %%lang(%s)
sl: Podvojeni locale %.*s za %%lang(%s)

en: Enter pass phrase:
sl: Vnesite pristopno geslo:

en: Error parsing %%setup: %s
sl: Napaka pri razčlembi %%setup: %s

en: Error setting remote server to passive mode
sl: Napaka pri nastavitvi oddaljenega strežnika v pasivni način

en: Exec of %s failed (%s): %s
sl: Izvajanje %s neuspešno (%s): %s

en: Executing(%s): %s
sl: Izvajamo(%s): %s

en: Failed to connect to server
sl: Neuspešen poskus priključitve na strežnik

en: Failed to establish data connection to server
sl: Neuspešna vzpostavitev podatkovne povezave s strežnikom

en: Failed to find %s:
sl: Neuspešno iskanje %s:

en: Failed to open tar pipe: %s
sl: Povezava s programom tar neuspešna: %s

en: Failed to read %s: %s.
sl: Neuspešno branje %s: %s.

en: Failed to read spec file from %s
sl: Neuspešno branje datoteke spec iz %s

en: Failed to rename %s to %s: %s
sl: Neuspešno preimenovanje %s v %s: %s

en: File %4d: %07o %s.%s	 %s
sl: Datoteka: %4d: %07o %s.%s	 %s

en: File %s does not appear to be a specfile.
sl: Ne kaže, da je %s datoteka spec.

en: File %s is smaller than %d bytes
sl: Datoteka %s je krajša od %d bajtov

en: File %s: %s
sl: Datoteka %s: %s

en: File doesn't match prefix (%s): %s
sl: Datoteka se ne ujema s predpono (%s): %s

en: File is not a regular file: %s
sl: Datoteka ni običajna datoteka: %s

en: File listed twice: %s
sl: Datoteka je navedena dvakrat: %s

en: File must begin with "/": %s
sl: Ime datoteke se mora začeti z "/": %s

en: File needs leading "/": %s
sl: Datoteki manjka uvodni "/": %s

en: File not found by glob: %s
sl: Datoteke ni možno najti z razširitvijo metaznakov v imenu: %s

en: File not found on server
sl: Datoteke ni možno najti na strežniku

en: File not found: %s
sl: Datoteke ni najti: %s

en: Finding  %s: (using %s)...
sl: Iščemo  %s: (z uporabo %s)...

en: GPG sig size: %d
sl: Dolž. podpisa GnuPG: %d

en: Generating signature using GPG.
sl: Ustvarjamo podpis z GnuPG.

en: Generating signature using PGP.
sl: Ustvarjamo podpis s PGP.

en: Generating signature: %d
sl: Izdelujemo podpis: %d

en: Got %d bytes of GPG sig
sl: Prebrano %d bajtov podpisa GnuPG

en: Got %d bytes of PGP sig
sl: Prebrano %d bajtov podpisa PGP

en: Header + Archive: %d
sl: glava in arhiv  : %d

en: Header size too big
sl: Glava predolga

en: Hit limit for %%docdir
sl: Dosegli smo omejitev za %%docdir

en: IO error to local file
sl: V/I napaka na lokalni datoteki

en: Incomplete data line at %s:%d
sl: Nepopolna podatkovna vrstica v %s:%d

en: Incomplete default line at %s:%d
sl: Nepopolna privzeta vrstica v %s:%d

en: Installing %s
sl: Nameščamo %s

en: Internal error
sl: Interna napaka

en: Internal error in argument processing (%d) :-(
sl: Interna napake pri obdelavi argumentov (%d)

en: Internal error: Bogus tag %d
sl: Interna napaka: Neprava značka %d

en: Invalid %%_signature spec in macro file
sl: Neveljavno določilo %%_signature v makrodatoteki

en: Invalid %%_signature spec in macro file.
sl: Neveljaven %%_signature v makrodatoteki.

en: Invalid %s token: %s
sl: Neveljaven žeton %s: %s

en: Macro %%%.*s not found, skipping
sl: Makro %%%.*s ni najden, preskočimo

en: Macro %%%s (%s) was not used below level %d
sl: Makro %%%s (%s) ni bil uporabljen pod ravnijo %d

en: Macro %%%s failed to expand
sl: Makro %%%s se ne razširi

en: Macro %%%s has empty body
sl: Makro %%%s vsebuje prazno telo

en: Macro %%%s has illegal name (%%define)
sl: Makro %%%s vsebuje nedovoljeno ime (%%define)

en: Macro %%%s has illegal name (%%undefine)
sl: Makro %%%s vsebuje nedovoljeno ime (%%undefine)

en: Macro %%%s has unterminated body
sl: Makro %%%s vsebuje nezaključeno telo

en: Macro %%%s has unterminated opts
sl: Makro %%%s vsebuje nezaključene izbire

en: Missing '(' in %s %s
sl: Manjkajoči ,(` v %s %s

en: Missing ')' in %s(%s
sl: Manjkajoči ,)` v %s(%s

en: Missing hard link
sl: Trda povezava manjka

en: NOT OK
sl: NI DOBRO

en: New Header signature
sl: Podpis v novi glavi

en: No buildable architectures
sl: Arhitektura za izgradnjo manjka

en: No patch number %d
sl: Krparija št. %d manjka

en: No signature
sl: Podpis manjka

en: No source number %d
sl: Izvorna koda št. %d manjka

en: Non-white space follows %s(): %s
sl: Neprazen znak sledi %s(): %s

en: OK
sl: V REDU

en: OS is excluded: %s
sl: OS je izključen: %s

en: OS is not included: %s
sl: OS ni vključen: %s

en: Old (internal-only) signature!  How did you get that!?
sl: Podpis v (interni) stari obliki! Kje ste ga dobili?

en: Old PGP signature
sl: Stari podpis PGP

en: Only one arg for %%docdir
sl: Samo en argument za %%docdir je podan

en: PGP sig size: %d
sl: Dolž. podpisa PGP: %d

en: Package already exists: %s
sl: Paket že obstaja: %s

en: Package has no %%description: %s
sl: V paketu manjka %%description: %s

en: Pass phrase check failed
sl: Preverjanje pristopnega gesla neuspešno

en: Pass phrase is good.
sl: Pristopno geslo je pravo.

en: Password for %s@%s:
sl: Geslo za %s@%s:

en: Please contact rpm-list@redhat.com
sl: Prosimo, pišite na rpm-list@redhat.com

en: Processing files: %s-%s-%s
sl: Obdelujemo datoteke: %s-%s-%s

en: RPM version %s
sl: RPM različica %s

en: RPMERR_INTERNAL: Hit limit in getGname()
sl: RPMERR_INTERNAL: Dosežena omejitev v getGname()

en: RPMERR_INTERNAL: Hit limit in getUname()
sl: RPMERR_INTERNAL: Dosežena omejitev v getUname()

en: Recursion depth(%d) greater than max(%d)
sl: Globina rekurzije (%d) večja od maksimalne (%d)

en: Retrieving %s
sl: Prenašamo %s

en: Server IO error
sl: V/I napaka na strežniku

en: Server timeout
sl: Potekel čas na strežniku

en: Signature pad : %d
sl: Dolž. polnila : %d

en: Signature size: %d
sl: Dolž. podpisa : %d

en: Spec file can't use BuildRoot
sl: Datoteka spec ne more uporabiti BuildRoot

en: Success
sl: Uspešno

en: Symlink points to BuildRoot: %s -> %s
sl: Simbolna povezava kaže na BuildRoot: %s -> %s

en: TIMECHECK failure: %s
sl: TIMECHECK neuspešen: %s

en: Target buffer overflow
sl: Ciljni medpomnilnik prekoračen

en: This may be freely redistributed under the terms of the GNU GPL
sl: Dovoljeno je razmnoževanje in razširjanje pod pogoji, navedenimi v GNU GPL.

en: Too many args in data line at %s:%d
sl: Preveč argumentov v podatkovni vrstici v %s:%d

en: Too many args in default line at %s:%d
sl: Preveč argumentov v privzeti vrstici v %s:%d

en: Too many patches!
sl: Preveč krparij!

en: Two files on one line: %s
sl: Dve datoteki v eni vrstici: %s

en: Unable to lookup server host address
sl: Naslov strežnika ni ugotovljiv

en: Unable to lookup server host name
sl: Ime strežnika ni ugotovljivo

en: Unable to open %s for reading: %s.
sl: Ni možno odpreti %s za branje: %s.

en: Unable to open %s: %s
sl: Ni možno odpreti %s: %s

en: Unable to open icon %s: %s
sl: Ikone %s ni možno odpreti: %s

en: Unable to open sigtarget %s: %s
sl: Ciljnega podpisa %s ni možno odpreti: %s

en: Unable to open spec file %s: %s
sl: Datoteke spec %s ni možno odpreti: %s

en: Unable to read icon %s: %s
sl: Ikone %s ni možno prebrati: %s

en: Unable to read sigtarget %s: %s
sl: Ciljni podpis %s ni berljiv: %s

en: Unable to write package %s: %s
sl: Ni možno zapisati paketa %s: %s

en: Unable to write package: %s
sl: Ni možno zapisati paketa: %s

en: Unclosed %%if
sl: Nezaključeni %%if

en: Unknown file type
sl: Neznan tip datoteke

en: Unknown icon type: %s
sl: Neznan tip ikone: %s

en: Unknown option %c in %s(%s)
sl: Neznana izbira %c v %s(%s)

en: Unknown or unexpected error
sl: Neznana ali nepričakovana napaka

en: Unknown system: %s
sl: Neznan sistem: %s

en: Unsatisfied dependencies for %s-%s-%s:
sl: Nezadovoljene soodvisnosti za %s-%s-%s:

en: Unterminated %c: %s
sl: Nezaključeni %c: %s

en: Unusual locale length: "%.*s" in %%lang(%s)
sl: Nenavadna dolžina za locale: "%.s" pri %%lang(%s)

en: Use -e or --erase instead.
sl: Namesto njiju uporabite -e ali --erase.

en: Wrote: %s
sl: Zapisano: %s

en: You must set "%%_gpg_name" in your macro file
sl: V makrodatoteki morate nastaviti "%%_pgp_name"

en: You must set "%%_pgp_name" in your macro file
sl: V makrodatoteki morate nastaviti "%%_pgp_name"

en: ] expected at end of array
sl: ] ni pričakovan na koncu polja

en: add a signature to a package
sl: dodaj podpis k paketu(-om)

en: archive = %s, fs = %s
sl: arhiv = %s, fs = %s

en: argument is not an RPM package
sl: navedeni argument ni paket RPM

en: arguments to --prefix must begin with a /
sl: argumenti izbire --prefix se morajo začeti z /

en: arguments to --root (-r) must begin with a /
sl: argumenti izbire --root (-r) se morajo začeti z /

en: bad date in %%changelog: %s
sl: okvarjen datum v %%changelog: %s

en: bad option '%s' at %s:%d
sl: okvarjena izbira ,%s` v %s:%d

en: be a little more verbose
sl: z nekaj več komentarja med potekom

en: be incredibly verbose (for debugging)
sl: z vsem komentarjem (za odpravo napak)

en: bin/src package (prep, compile, install, package)
sl: prevedeni in izvorni paket (priprava, prevajanje, namestitev, izgradnja paketa)

en: binary package (prep, compile, install, package)
sl: prevedeni paket (priprava, prevajanje, namestitev, izgradnja paketa)

en: build package, where <stage> is one of:
sl: zgradi paket do navedene stopnje, ki je ena od:

en: build the packages for the build targets platform1...platformN.
sl: izgradi pakete za navedena ciljna strojna okolja

en: buildroot already specified
sl: buildroot je že določen

en: can't rename %s to %s: %s
sl: ni možno preimenovati %s v %s: %s

en: can't unlink %s: %s
sl: ni možno zbrisati %s: %s

en: cannot access file %s
sl: dostop do datoteke %s ni možen

en: cannot add record originally at %d
sl: zapisa ni možno dodati na %d

en: cannot create %s: %s
sl: ni možno ustvariti %s: %s

en: cannot create sourcedir %s
sl: ni možno ustvariti izvornega imenika %s

en: cannot create specdir %s
sl: ni možno ustvariti imenika z določili spec %s

en: cannot get %s lock on database
sl: datoteke ni možno %s zakleniti

en: cannot open %s at %s:%d: %s
sl: ni možno odpreti %s v %s:%d: %s

en: cannot open %s/packages.rpm
sl: datoteke %s/packages.rpm ni možno odpreti

en: cannot open %s: %s
sl: ni možno odpreti %s: %s

en: cannot open file %s: %s
sl: ni možno odpreti datoteke %s: %s

en: cannot open package: %s
sl: paketa ni možno odpreti: %s

en: cannot re-open payload: %s
sl: ni možno vnovič odpreti (payload): %s

en: cannot remove %s - directory not empty
sl: ni možno odstraniti %s - imenik ni prazen

en: cannot write to %s
sl: ni možno pisanje na %s

en: compile (prep and compile)
sl: prevod (priprava in prevajanje)

en: counting packages to install
sl: štetje paketov za namestitev

en: cpio_copy read failed: %s
sl: branje cpio_copy neuspešno: %s

en: cpio_copy write failed: %s
sl: pisanje cpio_copy neuspešno: %s

en: create archive failed on file %s: %s
sl: ustvarjanje arhiva neuspešno za datoteko %s: %s

en: display a verbose file listing
sl: izpis obširnega seznama datotek

en: display package file list
sl: izpis seznama datotek v paketu

en: display package information
sl: izpis informacij o paketu

en: display the package's change log
sl: izpis dnevnika sprememb paketa

en: display the states of the listed files
sl: izpis stanja seznama datotek

en: do not accept I18N msgstr's from specfile
sl: ne sprejemamo internacionaliziranih katalogov iz datoteke spec

en: do not execute any package specific scripts
sl: brez izvajanja katerihkoli skriptov paketa

en: do not execute any stages
sl: brez izvajanja katerekoli stopen izgradnje

en: do not execute any stages of the build
sl: ne izvajamo nobene od stopenj izgradnje

en: do not install documentation
sl: brez namestitve dokumentacije

en: do not reorder package installation to satisfy dependencies
sl: brez spreminjanja vrstnega reda paketov z namenom zadovoljevanja soodvisnosti

en: do not verify file attributes
sl: brez preverjanja prilastkov datotek

en: do not verify file md5 checksums
sl: brez preverjanja nadzorne vsote md5

en: do not verify package dependencies
sl: brez preverjanja soodvisnosti paketa

en: don't check disk space before installing
sl: brez preverjanja prostora na disku pred nameščanjem

en: don't execute any installation scripts
sl: brez izvajanja namestitvenih skriptov

en: don't execute any scripts triggered by this package
sl: brez izvajanja katerihkoli skriptov, ki jih požene ta paket

en: don't install, but tell if it would work or not
sl: ne namesti, a ugotovi, če bi delovalo

en: don't verify files in package
sl: brez preverjanja datotek v paketu

en: don't verify package architecture
sl: brez preverjanja arhitekture paketa

en: don't verify package operating system
sl: brez preverjanja operacijskega sistema paketa

en: dump basic file information
sl: iznos osnovnih podatkov o datoteki

en: empty tag format
sl: oblika značke manjka

en: empty tag name
sl: ime značke manjka

en: erase (uninstall) package
sl: zbriši (odstrani) paket

en: error creating directory %s: %s
sl: napaka pri ustvarjanju imenika %s: %s

en: error creating temporary file %s
sl: napaka pri ustvarjanju začasne datoteke %s

en: error in format: %s
sl: napaka v obliki: %s

en: error reading from file %s
sl: napaka pri branju iz datoteke %s

en: error reading header from package
sl: napaka pri branju glave paketa

en: error:
sl: napaka:

en: error: %sport must be a number
sl: napaka: vrata %s morajo biti številka

en: exclude paths must begin with a /
sl: poti, ki jih preskočimo, se morajo začeti z /

en: excluding directory %s
sl: izključujemo imenik %s

en: excluding file %s%s
sl: izključujemo datoteko %s%s

en: exclusive
sl: izključujoče

en: exec failed
sl: exec neuspešen

en: exec failed!
sl: zagon neuspešen!

en: expected size   : %d
sl: pričakovana vel.: %d

en: extra arguments given for query of all packages
sl: pri poizvedbi paketov so podani odvečni argumenti

en: extra arguments given for verify of all packages
sl: pri preverjanju paketov so podani odvečni argumenti

en: failed build dependencies:
sl: izdelava soodvisnosti neuspešna:

en: failed dependencies:
sl: neuspešne soodvisnosti:

en: failed to create %s: %s
sl: neuspešno ustvarjanje %s: %s

en: failed to open %s: %s
sl: neuspešno odpiranje %s: %s

en: failed to open %s: %s
sl: neuspešno odpiranje %s: %s

en: failed to remove directory %s: %s
sl: neuspešna odstranitev imenika %s: %s

en: failed to replace old database with new database!
sl: zamenjava stare podatkovne zbirke z novo neuspešna!

en: failed to stat %s: %s
sl: status %s ni na voljo: %s

en: failed to write all data to %s
sl: pisanje podatkov na %s neuspešno

en: fatal error:
sl: usodna napaka:

en: file %s conflicts between attemped installs of %s-%s-%s and %s-%s-%s
sl: datoteka %s v sporu med poskusom namestitve %s-%s-%s in %s-%s-%s

en: file %s from install of %s-%s-%s conflicts with file from package %s-%s-%s
sl: datoteka %s nameščena z %s-%s-%s je v sporu z datoteko iz paketa %s-%s-%s

en: file %s is not owned by any package
sl: datoteka %s ni del nobenega paketa

en: file %s is on an unknown device
sl: datoteka %s se nahaja na neznani napravi

en: file %s requires a newer version of RPM
sl: datoteka %s zahteva novejšo različico RPM

en: file %s: %s
sl: datoteka %s: %s

en: file is not regular -- skipping size check
sl: datoteka ni navadna datoteka -- preskakujemo preverjanje velikosti

en: files may only be relocated during package installation
sl: datoteke lahko prestavimo samo pri namestitvi paketa

en: found %d packages
sl: najdeno %d paketov

en: found %d source and %d binary packages
sl: najdeno %d izvornih in %d binarnih paketov

en: free list corrupt (%u)- please run
    	"rpm --rebuilddb"
    More information is available from http://www.rpm.org or the rpm-list@redhat.com mailing list
    if "rpm --rebuilddb" fails to correct the problem.
sl: seznam prostih okvarjen (%u)- prosimo, poženite
    	"rpm --rebuilddb"
    Če "rpm --rebuilddb" ne reši problema, so dodatne informacije na voljo
    na strani http://www.rpm.org ali po dopisni listi rpm-list@redhat.com.

en: generate PGP/GPG signature
sl: izdelava podpisa PGP/GPG

en: getting list of mounted filesystems
sl: zbiramo seznam priklopljenih datotečnih sistemov.

en: gpg failed
sl: gpg neuspešen

en: gpg failed to write signature
sl: gpg neuspešen pri zapisu podpisa

en: grabData() RPM_STRING_TYPE count must be 1.
sl: števec grabData() RPM_STRING_TYPE mora biti 1.

en: group %s does not contain any packages
sl: skupina %s ne vsebuje nobenega paketa

en: group %s does not exist - using root
sl: skupina %s ne obstaja - uporabljamo root

en: hostname or IP of ftp proxy
sl: ime računalnika ali IP za zastopnika FTP

en: hostname or IP of http proxy
sl: ime računalnika ali IP za zastopnika HTTP

en: incomplete %%changelog entry
sl: nezdružjiv vnos %%changelog

en: install (prep, compile, install)
sl: namestitev (pripava, prevajanje, namestitev)

en: install all files, even configurations which might otherwise be skipped
sl: namestitev vseh datotek, vključno z nastavitvenimi, ki so sicer izpuščene

en: install documentation
sl: namesti dokumentacijo

en: install even if the package replaces installed files
sl: namesti, četudi paket piše prek že nameščenih datotek

en: install package
sl: namestimo paket

en: install source package, build binary package and remove spec file, sources, patches, and icons.
sl: Namesti izvorni paket, izgradi prevedeni paket in pobriši datoteko spec, izvorno kodo, krpe in ikone.

en: installing a source package
sl: nameščanje izvornega paketa

en: installing binary packages
sl: nameščamo binarne pakete

en: installing package %s-%s-%s needs %ld%cb on the %s filesystem
sl: namestitev paketa %s-%s-%s zahteva %ld%cb na datotečnem sistemu %s

en: internal error (rpm bug?):
sl: interna napaka (hrošč v rpm?):

en: invalid package number: %s
sl: neveljavna številka paketa: %s

en: like --rebuild, but don't build any package
sl: kot --rebuild, a brez izgradnje kakršnegakoli paketa

en: line %d: %s
sl: vrstica %d: %s

en: line %d: Bad %%setup option %s: %s
sl: vrstica %d: Okvarjena izbira %%setup %s: %s

en: line %d: Bad %s number: %s
sl: vrstica %d: Okvarjeno število %s: %s

en: line %d: Bad BuildArchitecture format: %s
sl: vrstica %d: okvarjena oblika BuildArchitecture: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch -p: %s
sl: vrstica %d: Okvarjen argument za %%patch -p: %s

en: line %d: Bad arg to %%patch: %s
sl: vrstica %d: Okvarjen argument za %%patch: %s

en: line %d: Bad arg to %%setup %c: %s
sl: vrstica %d: Okvarjen argument za %%setup %c: %s

en: line %d: Bad no%s number: %d
sl: vrstica %d: Okvarjeno število no%s: %d

en: line %d: Bad number: %s
sl: vrstica %d: Okvarjeno število: %s

en: line %d: Bad option %s: %s
sl: vrstica %d: Okvarjena izbira %s: %s

en: line %d: Dependency tokens must begin with alpha-numeric, '_' or '/': %s
sl: vrstica %d: Oznaka odvisnosti se mora začeti z alfanum. znakom, ,_` ali ,/`: %s

en: line %d: Docdir must begin with '/': %s
sl: vrstica %d: Docdir se mora začeti z "/": %s

en: line %d: Empty tag: %s
sl: vrstica %d: Prazna značka: %s

en: line %d: Epoch/Serial field must be a number: %s
sl: vrstica %d: polje Epoch/Serial mora biti število: %s

en: line %d: Error parsing %%description: %s
sl: vrstica %d: Napaka pri razčlembi v razdelku %%description: %s

en: line %d: Error parsing %%files: %s
sl: vrstica %d: Napaka pri razčlembi v razdelku %%Files: %s

en: line %d: Error parsing %s: %s
sl: vrstica %d: Napaka pri razčlembi %s: %s

en: line %d: File name not permitted: %s
sl: vrstica %d: Ime datoteke ni dovoljeno: %s

en: line %d: Illegal char '-' in %s: %s
sl: vrstica %d: Neveljaven znak ,-` v %s: %s

en: line %d: Malformed tag: %s
sl: vrstica %d: Deformirana značka: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -b: %s
sl: vrstica %d: Manjkajoč argument za %%patch -b: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -p: %s
sl: vrstica %d: Manjkajoč argument za %%patch -p: %s

en: line %d: Need arg to %%patch -z: %s
sl: vrstica %d: Manjkajoč argument za %%patch -z: %s

en: line %d: Package does not exist: %s
sl: vrstica %d: Paket ne obstaja: %s

en: line %d: Prefixes must not end with "/": %s
sl: vrstica %d: Predpone se ne smejo končati z /: %s

en: line %d: Second %%files list
sl: vrstica %d: Drugi seznam %%Files

en: line %d: Second %s
sl: vrstica %d: Drugi %s

en: line %d: Second description
sl: vrstica %d: Drugi opis

en: line %d: Too many names: %s
sl: vrstica %d: Preveč imen: %s

en: line %d: Unknown tag: %s
sl: vrstica %d: Neznana značka: %s

en: line %d: Version required: %s
sl: vrstica %d: Zahtevana različica: %s

en: line %d: Versioned file name not permitted: %s
sl: vrstica %d: Ime datoteke z različico ni dovoljeno: %s

en: line %d: script program must begin with '/': %s
sl: vrstica %d: skriptni program se mora začeti z ,/`: %s

en: line %d: second %%prep
sl: vrstica %d: drugi %%prep

en: line %d: second %s
sl: vrstica %d: %s sekund

en: line %d: triggers must have --: %s
sl: vrstica %d: prožila morajo vsebovati --: %s

en: line: %s
sl: vrstica: %s

en: list all configuration files
sl: seznam vseh nastavitvenih datotek

en: list all documentation files
sl: seznam vseh dokumentacijskih datotek

en: list capabilities package provides
sl: izpis možnosti, ki jih nudi paket

en: list check (do some cursory checks on %files)
sl: preverjanje (površno preverjanje %files)

en: list files in package
sl: seznam datotek v paketu

en: list only configuration files (implies -l)
sl: seznam nastavitvenih datotek (privzema -i)

en: list only documentation files (implies -l)
sl: seznam datotek z dokumetacijo (privzema -i)

en: list package dependencies
sl: izpis odvisnosti paketa

en: list the tags that can be used in a query format
sl: izpiši značke, ki pridejo v poštev pri poizvedbi

en: logging into %s as %s, pw %s
sl: prijava na %s kot %s, geslo %s

en: looking for packages to download
sl: iskanje paketov za prenos po omrežju

en: lookup I18N strings in specfile catalog
sl: upoštevamo internacionalizirana sporočila v katalogu spec

en: loop in prerequisite chain: %s
sl: zanka v predpogojevani verigi: %s

en: make sure a valid database exists
sl: preveri, če obstaja veljavna zbirka

en: makeTempFile failed
sl: makeTempFile neuspešen

en: malformed %%include statement
sl: Deformiran stavek %%include

en: missing    %s
sl: manjka     %s

en: missing ':' (found 0x%02x) at %s:%d
sl: manjkajoči ,:` (najden 0x%02x) v %s:%d

en: missing architecture for %s at %s:%d
sl: manjkajoča arhitekture za %s v %s:%d

en: missing architecture name at %s:%d
sl: manjkajoče ime arhitekture v %s:%d

en: missing argument for %s at %s:%d
sl: manjkajoči argument za %s v %s:%d

en: missing name in %%changelog
sl: manjkajoče ime v %%changelog

en: missing second ':' at %s:%d
sl: manjka drugi ,:` v %s:%d

en: missing { after %
sl: manjkajoči { za %

en: missing } after %{
sl: manjkajoči } za %{

en: mntctl() failed to return fugger size: %s
sl: mntctl() ni uspešno vrnila velikosti fugger: %s

en: net shared
sl: omrežni

en: no arguments given for query
sl: argumenti za poizvedbo niso podani

en: no arguments given for verify
sl: argumenti za preverjanje niso podani

en: no dbpath has been set
sl: dbpath ni nastavljena

en: no description in %%changelog
sl: opis v %%changelog manjka

en: no files to sign
sl: datoteka za podpis manjka

en: no package provides %s
sl: noben paket ne nudi %s

en: no package requires %s
sl: noben paket ne potrebuje %s

en: no package triggers %s
sl: noben paket ne proži %s

en: no packages files given for rebuild
sl: paketi za vnovično izgradnjo niso navedeni

en: no packages given for install
sl: paketi za namestitev niso navedeni

en: no packages given for signature check
sl: paketi za preverjanje podpisa niso navedeni

en: no packages given for signing
sl: paketi za podpisovanje niso navedeni

en: no packages given for uninstall
sl: paketi za odstranitev niso navedeni

en: no spec files given for build
sl: datoteka spec za izgradnjo manjka

en: no tar files given for build
sl: arhiv tar za izgradnjo manjka

en: normal
sl: normalno

en: not installed
sl: ni nameščeno

en: old format database is present; use --rebuilddb to generate a new format database
sl: staro obliko podatkove zbirke pretvorite v novo z --rebuilddb

en: old format source packages cannot be queried
sl: poizvedba po izvornih paketih v stari obliki ni možna

en: one type of query/verify may be performed at a time
sl: samo en tip poizvedbe/preverjanja naenkrat je možen

en: only installation, upgrading, rmsource and rmspec may be forced
sl: --force smemo podati samo pri --install --upgrade, --rmsource in --rmspec

en: only one major mode may be specified
sl: samo en glavni način sme biti izbran

en: only one of --excludedocs and --includedocs may be specified
sl: izbiri --excludedocs in --includedocs se izključujeta

en: only one of --prefix or --relocate may be used
sl: izbiri --prefix in --relocate se izključujeta

en: open of %s failed: %s
sl: odpiranje %s neuspešno: %s

en: override build root
sl: preglasujemo vrhnji imenik izgradnje

en: override target platform
sl: preglasujemo strojno okolje ciljnega sistema

en: package %s conflicts: %s
sl: paket %s v sporu: %s

en: package %s is not installed
sl: paket %s ni nameščen

en: package %s is not relocateable
sl: paketa %s ni možno prestaviti

en: package %s-%s-%s (which is newer than %s-%s-%s) is already installed
sl: paket %s-%s-%s (ki je novejši kot %s-%s-%s) je že nameščen

en: package %s-%s-%s is already installed
sl: paket %s-%s-%s je že nameščen

en: package %s-%s-%s is for a different architecture
sl: paket %s-%s-%s je za drug tip arhitekture

en: package %s-%s-%s is for a different operating system
sl: paket %s-%s-%s je za drug operacijski sistem

en: package has neither file owner or id lists
sl: paket ne vsebuje ne lastnika datotek niti seznamov id

en: package lacks both group name and id lists (this should never happen)
sl: v paketu manjka tako seznam skupin kot identitet (to se ne more zgoditi)

en: package lacks both user name and id lists (this should never happen)
sl: v paketu manjka tako seznam uporabnikov kot identitet (to se ne more zgoditi)

en: package: %s-%s-%s files test = %d
sl: paket: %s-%s-%s datoteke test = %d

en: parse error in expression
sl: napaka pri razčlembi v izrazu

en: path %s is not relocateable for package %s-%s-%s
sl: poti %s ni možno premakniti za paket %s-%s-%s

en: pgp failed
sl: pgp neuspešen

en: pgp failed to write signature
sl: pgp neuspešen pri zapisu podpisa

en: pgp not found:
sl: pgp manjka:

en: port number of ftp server (or proxy)
sl: številka vrat za FTP na strežniku ali zastopniku

en: port number of http server (or proxy)
sl: številka vrat za HTTP na strežniku ali zastopniku

en: prep (unpack sources and apply patches)
sl: priprava (razpakiraj izvorno kodo in uporabi krparije)

en: print hash marks as package installs (good with -v)
sl: z izpisom znakov # ob namestitvi (uporabno z -v)

en: print percentages as package installs
sl: z izpisom procentov med namestitvijo

en: print the various [un]install scripts
sl: izpis različnih (od)namestitvenih skriptov

en: print the version of rpm being used
sl: uporabljana različica rpm

en: print this message
sl: to sporočilo

en: query (uninstalled) package <packagefile>
sl: poizvedba po (že nameščenem) <paketu>

en: query a spec file
sl: poizvedba po datoteki spec

en: query all packages
sl: poizvedba po vseh paketih

en: query mode
sl: poizvedbeni način

en: query of %s failed
sl: poizvedba po %s neuspešna

en: query of specfile %s failed, can't parse
sl: poizvedba po datoteki spec %s neuspešna, razčlemba ni možna

en: query package owning <file>
sl: poizvedba po paketu, ki vsebuje <datoteko>

en: query packages triggered by <pkg>
sl: poizvedba po paketih, ki jih sproži paket <pkg>

en: query packages which provide <cap> capability
sl: poizvedba po paketih, ki ponujajo dano <mož>nost

en: query packages which require <cap> capability
sl: poizvedba po paketih, ki potrebujejo dano <mož>nost

en: query the pacakges triggered by the package
sl: poizvedba po paketih, ki jih sproži paket

en: query the packages which provide a capability
sl: poizvedba po paketih, ki nudijo zmožnost

en: query the packages which require a capability
sl: poizvedba po paketih, ki zahtevajo zmožnost

en: read failed: %s (%d)
sl: branje neuspešno: %s (%d)

en: readRPM: %s is not an RPM package
sl: readRPM: %s ni paket tipa RPM

en: readRPM: open %s: %s
sl: readRPM: odpiranje %s: %s

en: readRPM: read %s: %s
sl: readRPM: branje %s: %s

en: readRPM: reading header from %s
sl: readRPM: branje glave %s

en: rebuild database from existing database
sl: ponovno izgradi zbirko iz obstoječe

en: rebuilding database %s into %s
sl: ponovna izgradnja podatkovne zbirke %s v %s

en: record %d could not be read
sl: zapisa %d ni možno prebrati

en: record number %d in database is bad -- skipping.
sl: zapis št. %d v zbirki je okvarjen -- preskakujemo.

en: reinstall if the package is already present
sl: ponovno namesti, če paket že obstaja

en: relocate files from <oldpath> to <newpath>
sl: datoteke iz stare poti prestavimo v novo

en: relocate the package to <dir>, if relocatable
sl: če je dovoljeno, paket prestavimo v <imenik>

en: relocating %s to %s
sl: prestavljamo %s v %s

en: relocating directory %s to %s
sl: prestavljamo imenik %s v %s

en: relocations must begin with a /
sl: prestavitve se morajo začeti z /

en: relocations must contain a =
sl: prestavitve morajo vsebovati =

en: relocations must have a / following the =
sl: prestavitve morajo imeti /, ki sledi =

en: removal of %s failed: %s
sl: odstranitev %s neuspešna: %s

en: remove all packages which match <package> (normally an error is generated if <package> specified multiple packages)
sl: odstrani vse pakete, ki vsebujejo vzorec <paket> (sicer izidemo z izidom o napaki, če <paket> določa več paketov)

en: remove build tree when done
sl: po zaključku odstranimo delovni imenik

en: remove sources when done
sl: po zaključku odstranimo izvorno kodo

en: remove specfile when done
sl: po zaključku odstranimo datoteko spec

en: removing these packages would break dependencies:
sl: odstranitev teh paketov bi podrla soodvisnosti:

en: rename of %s to %s failed: %s
sl: preimenovanje %s v %s neuspešno: %s

en: renaming %s to %s
sl: preimenujemo %s v %s

en: replaced
sl: nadomeščeno

en: retrieved %d packages
sl: prenesli smo %d paketov

en: rmdir of %s failed: %s
sl: odstranitev imenika %s neuspešna: %s

en: running postinstall scripts (if any)
sl: poganjamo ponamestitvene skripte (če obstajajo)

en: running postuninstall script (if any)
sl: poganjamo poodnamestitvene skripte (če obstajajo)

en: running preinstall script (if any)
sl: poganjamo prednamestitvene skripte (če obstajajo)

en: send stdout to <cmd>
sl: standardni izhod preusmerimo na <ukaz>

en: set the file owner and group to those in the package database using the same package specification options as -q
sl: lastnika in skupino datoteke postavimo na vrednosti v paketu, z istimi izbirnimi določili kot pri -q

en: set the file permissions to those in the package database using the same package specification options as -q
sl: dovoljenja za datoteke postavimo na vrednosti v paketu, z istimi izbirnimi določilili kot pri -q

en: set the time check to <secs> seconds (0 disables)
sl: največji dopustni čas izgradnje paketa (0 brez omejitev)

en: shared
sl: deljeno

en: short hand for --replacepkgs --replacefiles
sl: okrajšava za --replacepkgs --replacefiles

en: show all verifiable information for each file (must be used with -l, -c, or -d)
sl: prikaz vseh preverljivih informacij o vsaki datoteki (le skupaj z -l, -c ali -d)

en: show file states (implies -l)
sl: prikaz statusa datotek (privzema -i)

en: show the trigger scripts contained in the package
sl: prikaz prožilnih skriptov, ki jih paket vsebuje

en: sign a package (discard current signature)
sl: podpiši paket(e) (trenutni podpis zavržemo)

en: sigsize         : %d
sl: dolžina podpisa : %d

en: skip any GPG signatures
sl: preskoči vse podpise GPG

en: skip any MD5 signatures
sl: preskoči vse podpise MD5

en: skip any PGP signatures
sl: preskoči vse podpise PGP

en: skip files in path <path>
sl: preskočimo datoteke v navedeni poti

en: skip straight to specified stage (only for c,i)
sl: preskočimo naravnost na določeno stopnjo (samo za c,i)

en: skipping %s - rpmGlob failed(%d)
sl: preskakujemo %s - rpmGlob neuspešen(%d)

en: skipping %s - transfer failed - %s
sl: preskakujemo %s - prenos neuspešen - %s

en: source package contains no .spec file
sl: izvorni paket ne vsebuje datoteke .spec

en: source package expected, binary found
sl: pričakovan izvorni paket, najden binarni

en: sources in: %s
sl: izvori v: %s

en: spec file in: %s
sl: datoteka spec v: %s

en: stopping install as we're running --test
sl: ustavljamo namestitev ker tečemo kot --test

en: syntax error in expression
sl: napaka v sklanji v izrazu

en: syntax error while parsing &&
sl: napaka v skladnji pri razčlembi &&

en: syntax error while parsing ==
sl: napaka v skladnji pri razčlembi ==

en: syntax error while parsing ||
sl: napaka v skladnji pri razčlembi ||

en: temporary database %s already exists
sl: začasna podatkovna zbirka %s že obstaja

en: the "B" dependency needs an epoch (assuming same as "A")
    	A %s	B %s
sl: odvisnost "B" potrebuje "epoch" (privzeto enak kot "A")
    	A %s	B %s

en: types must match
sl: tipi se morajo ujemati

en: unable to read the signature
sl: branje podpisa neuspešno

en: undefined identifier
sl: nedefiniran identifikator

en: unexpected ]
sl: nepričakovan ]

en: unexpected arguments to --querytags
sl: nepričakovani argumenti za --querytags

en: unexpected query flags
sl: nepričakovane zastavice pri poizvedbi

en: unexpected query format
sl: nepričakovana oblika poizvedbe

en: unexpected query source
sl: nepričakovan izvor poizvedbe

en: unexpected }
sl: nepričakovan }

en: unknown error %d encountered while manipulating package %s-%s-%s
sl: neznana napaka %d ob rokovanju s paketom %s-%s-%s

en: unknown tag
sl: neznana značka

en: unmatched (
sl: nezaključen (

en: unpacking of archive failed%s%s: %s
sl: razpakiranje arhiva neuspešno%s%s: %s

en: update the database, but do not modify the filesystem
sl: obnovi podatkovno zbirko, a ne spreminjaj datotečnega sistema

en: upgrade package (same options as --install, plus)
sl: nadgradi paket (iste izbire kot --install in še:)

en: upgrade to an old version of the package (--force on upgrades does this automatically)
sl: nadgraditev na starejšo različico paketa (--force pri nadgradnjah avtomatično vključi to izbiro)

en: url port must be a number
sl: vrata URL morajo biti številka

en: use <dir> as the build root
sl: <imenik> naj bo korenski imenik pri izgradnji

en: use <dir> as the directory for the database
sl: išči podatkovno zbirko v <imeniku>

en: use <dir> as the top level directory
sl: uporabi <imenik> za vrhnji imenik

en: use <file> instead of /etc/rpmrc and $HOME/.rpmrc
sl: uporabite <datoteka> namesto /etc/rpmrc in $HOME/.rpmrc

en: use the following query format
sl: uporabi naslednjo obliko poizvedbe

en: user %s does not exist - using root
sl: uporabnik %s ne obstaja - uporabljamo root

en: verify a package installation using the same same package specification options as -q
sl: namestitev paketa preverimo z enakimi izbirnimi določili kot -q

en: verify package signature
sl: preveri podpis paketa(-ov)

en: warning:
sl: opozorilo:

en: warning: %s created as %s
sl: opozorilo: %s ustvarjen kot %s

en: warning: %s saved as %s
sl: opozorilo: %s shranjen kot %s

en: warning: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)
sl: opozorilo: u %p ctrl %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: u %p data %p nrefs != 0 (%s %s)
sl: opozorilo: u %p data %p nrefs != 0 (%s %s)

en: warning: uCache[%d] %p nrefs(%d) != 1 (%s %s)
sl: opozorilo: uCache[%d] %p nrefs(%d) != 1 (%s %s)

en: will remove files test = %d
sl: datoteke bomo odstranili, test = %d

en: { expected after : in expression
sl: { pričakovan za : v izrazu

en: { expected after ? in expression
sl: { pričakovan za ? v izrazu

en: | expected at end of expression
sl: | pričakovan na koncu izraza

en: } expected in expression
sl: } pričakovan v izrazu
